Czy należy pić wodę?

Jakie plusy ma picie wody?

Odpowiedź na to pytanie wbrew temu co by mogło się zdawać jest nieco skomplikowana. Na wstępie warto podkreślić, iż woda to niemalże 80 proc. naszego ciała. Gdy brakuje jej w naszym ciele szybko zaczynamy czuć się gorzej. Jakie są objawy niedoboru wody w organizmie? Po pierwsze pragnienie. To oczywiste. W przypadku, gdy brakuje nam niezbędnych elektrolitów to w konsekwencji chce nam się pić. Jednakże to nie jeden jedyny objaw niedoboru wody w organizmie. Czasami bywa, że odwodnienie objawia się napadami wilczego głodu. Tak jest. Z pokarmów nasz organizm także jest w stanie wygenerować wodę, która jest mu bardzo potrzebna do właściwego działania. Dlatego też, gdy odczuwamy ogromny głód, zdecydowanie warto przed posiłkiem spokojnie wypić szklankę płynów.

Jakie możemy zaobserwować objawy odwodnienia?

Sztywny, wysuszony język. Popękane usta, szara skóra, uporczywe skurcze mięśni, a także obrzmiałe kostki. W przypadku, gdy będziemy dostarczać organizmowi wody niewiele, mocznik zacznie gromadzić się w naszych stawach. Początkowo ma to zazwyczaj miejsce w obrębie kostek.

Częste picie wody wspiera również odchudzanie. Wystarczy tylko wypić szklaneczkę wody przed posiłkiem, a nasz żołądek prędzej się wypełni. Zjemy sporo mniej. Stąd też szybciej zobaczymy efekty naszych starań.

Powinniśmy sporo pić, w przypadku, gdy uprawiamy jakąś aktywność fizyczną. Wówczas tracimy znacznie więcej ważnych elektrolitów niżeli przeważnie, dlatego też pamiętajmy, żeby na siłownię bądź na basen zabrać ze sobą wodę.

Nie za bardzo lubisz smaku czystej wody. Co wtenczas robić?

Część osób nie lubi smaku czystej wody i woli pić smakowe napoje. Trzeba wiedzieć, iż są one pełne sztucznych konserwantów jak i aromatów. A na dodatek posiadają sporo pustych kalorii.

Jest jednakże dobry sposób, by odrobinę wzbogacić sobie smak wody. Trzeba tylko do niej dodać naturalne i zdrowe dodatki. Tak na przykład limonkę, cytryny, liście mięty. Równie dobry jest również sok z porzeczki bądź malin. Oczywiście soki przygotowane w domowych warunkach mają w składzie dość cukru, jednakże za to nie mają sztucznych dodatków. Dlatego będą o wiele lepszą opcją na wszystkie oranżady ze sklepów.