Pijemy wodę!

Z jakich powodów opłaca pić wodę?

To z wody w przeważającym stopniu składają się komórki ludzki. Jej brak w komórkach odczuwalny jest w gruncie rzeczy natychmiastowo. Najzwyczajniej w świecie chce nam się pić.

Oczywiście duże pragnienie to nie jeden objaw tego, że nasz organizm potrzebuje sporej dawki wody. Sucha, szara skóra, zesztywniały i przesuszony język, spierzchnięte usta, a czasami i bóle głowy. To właśnie może mówić, iż cierpimy na niedobór wody. A zatem zanim znów sięgniemy po tabletki przeciwbólowe warto najpierw bardzo powoli wypić nieco wody. Często jest tak, że ból mija już po paru minutach, bez leku.

Wszyscy wiemy, iż w letnie dni zapotrzebowanie organizmu na wodę zwiększa się. Latem zdecydowanie więcej się pocimy, dlatego częściej musimy sięgać po wodę. W trakcie upalnych dni tracimy dużo składników odżywczych dlatego też, jeżeli chcemy wyrównać ich poziom, wybierajmy wody wysoko zmineralizowane.

Nie tylko gorące dni

Wbrew panującej opinii zimą też jesteśmy dość narażeni na utratę dużej ilości wody z organizmu. Głównie podczas dotkliwych mrozów.

Jest tak z paru przyczyn. Po pierwsze wraz z wydychaną parą szybko tracimy niezbędną wodę. Z pewnością dużo wody tracimy na zachowanie stałej temperatury ciała, która wynosi mniej więcej 36, 6 C.

Zdaniem z NASA w czasie znacznych mrozów utracamy tyle samo wody, co podczas lata. W takiej sytuacji każdy powinien pić około trzech litów napojów. Najlepiej, gdy będą one w temperaturze pokojowej.

Przeróżne smaki.

Rzesza osób ma twierdzić, iż smak wody im nie odpowiada, dlatego też wolą pić nienaturalne płyny. Zapewne są one nie tylko szkodliwe dla zdrowia, ale również i dość drogie. Jeżeli ktoś nie jest za smakiem naturalnej, czystej wody może do niej dodać dodatki, które urozmaicą jaj smak, a przy tym są naprawdę zdrowe. Co warto wybrać?

Niewątpliwie wszystko wszak zależy od naszych preferencji. W ciepłe lato z całą pewnością wszystkim będzie smakować woda z świeżym lodem, miętą czy też cytryną. Świetnie zastąpi wszelkie sztuczne płyny gazowane. Na pewno nie winniśmy się bać eksperymentów. Do wody można dodać sok z malin czy wiśni, czy też miód. Bawiąc się smakami z pewnością stworzymy ulubiony napój na letnie dni.