O sposobach efektywnego wykorzystania deszczówki.

Każdy dobrze wie co to jest deszcz. To opad atmosferyczny. Woda, która skrapla w trakcie deszczu na ziemię nazywana bywa deszczówką, czyli wodą która jest z deszczów.

Wiele osób efektywnie wykorzystuje tego rodzaju wodę mając na uwadze jej specyficzne właściwości. Aczkolwiek trzeba mieć świadomość, iż nie do każdych celów można użyć deszczówki.

Do jakich celów zatem można ją użyć?

A więc deszczówka jest wodą destylowana, zatem jest ona pozbawiona minerałów, które to zawarte są w wodach źródlanych, dlatego też nie nie nadaje się do spożycia. Chyba, że w sytuacji bez wyjścia.

Jednak wbrew ogólnej opinii spożywanie wody deszczowej jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia, a naukowcy z Australii już kilka lat wstecz potwierdzili, iż picie deszczówki nie jest szkodliwe dla człowieka.

Woda pozyskiwana z deszczu nie posiada pierwiastków wapnia jak i magnezu, przez co definiowana jest jako woda miękka, stąd też znakomicie nadaje się między wieloma innymi na przykład do prania, czy zmywania naczyń. Woda ta nadaje się także do codziennego spłukiwania WC, a także do mycia, zarazem przedmiotów, jak i okien, z racji tego, że po umyciu nią szyb nie odnajdziemy na nich żadnych zacieków czy plam.

Deszczówka zbierana a także używana jest także w innym celu. Mianowicie niektórzy ludzie wykorzystują ją do podlewania ogródków.

Gromadzenie wody deszczowej jest pozornie proste, jednak do jej przechowywania najlepiej wykorzystać pojemniki z tak zwanych tworzyw stycznych, albowiem roztwory takich kwasów jak tak na przykład kwas węglowy wpływają na korozję pewnego typu zbiorników stalowych.

Wodę pozyskiwaną z opadów atmosferycznych, a więc tak zwaną deszczówkę jesteśmy w stanie poddawać rozmaitym zabiegom uszlachetniającym, a mianowicie możemy ją najzwyczajniej mineralizować.

Do tegoż procesu konieczne jest zastosowanie profesjonalnie dobranych układów filtrów, co nie jest jednakże absolutnie proste jak i wymaga sporo pracy włożonej m.in. w dokładne przeanalizowanie uzyskanej wody.