Woda dostarczana w specjalnych beczkach

Podczas kataklizmów typu powódź nierzadko dochodzi do uszkodzenia lub zniszczenia linii sieć wodociągowej, co sprawia kłopoty z dostępem do bieżącej wody. Równie trudnym momentem, w którym mamy do czynienia z niedoborem wody pitnej jest czas suszy.

W takim wypadku ważne jest zapewnienie innych sposobów na dostarczenie wody w punkty, które są problemy.

Jak lokalne władze radzą sobie w takowych momentach?

Wymagane są rozwiązania proste, które zostały już przetestowane w innych, awaryjnych przypadkach. Sprawdzonym rozwiązaniem jest dowóz wody w specjalnych beczkach. Olbrzymią zaletą tego rozwiązania jest to, że podczas jednego transportu można zabrać zdecydowanie większą ilość wody. Te największe beczki mają pojemność nawet kilkuset litrów, co sprawia że woda spożywcza gwarantowana jest sporej liczbie osób, które nie mogą liczyć na swoje kanały dostępu do wody pitnej.

Dowóz wody beczkowanej jest wyjściem awaryjnym, które sprawdza się idealnie w pierwszych dniach, tygodniach po powodzi lub też innego niespodziewanego żywiołu. Specjalistyczne beczkowozy dojeżdżają w miejsca potrzebujące wody pitnej w wyznaczonych porach. Robią to systematycznie, codziennie.

W wyjątkowych okolicznościach możliwe jest zamówienie wody dostarczanej przez specjalne beczkowozy. Jest to bardzo kosztowna usługa, ale możne z niej korzystać w przypadku wyjątkowej sytuacji. Jeśli chcemy korzystać z takiego sposobu dostarczania wody spożywczej pod wskazany adres, bezwarunkowe jest udanie się do swego zakładu wodociągowego. Tam należy złożyć w tym celu specjalny wniosek. Wynajęcie beczkowozów jak już podkreślaliśmy jest jednak dosyć kosztowną usługą. Godzina wypożyczenia beczkowozu z wodą zdatną do picia kosztuje na ogół około 150 złotych. Nie może więc dziwić fakt, że woda pochodząca z beczek jest stosowana jedynie w przypadkach kryzysu, gdy warunki sanitarne nie dają możliwości na dostarczenie jej poprzez ogólnodostępne wodociągi.

Destylowana woda pochodząca z beczkowozów jest zdecydowanie zdatna do spożycia. Spełnia wszelkie normy, które określane są przez służby sanitarne. Nie trzeba się obawiać o jej jakość.