Czy spożywanie kranówki jest bezpieczne?

Dosłownie w każdym miejscu mamy do czynienia z reklamami wód mineralnych, jakie są często utożsamiane z źródłem życia. Co do tej kwestii nie ma najmniejszych sprzeczności – picie wody, zwłaszcza w odpowiednich proporcjach, jest bardzo korzystne. Czy jednak zawsze musimy kupować wodę butelkowaną?

Najczęściej picie kranówki kojarzy się z dawaniem swojemu ciału dużej ilości szkodliwych związków. Tego typu woda logicznie rzecz biorąc nie mogłaby być w ogóle dopuszczona do korzystania. W związku z tym służby w wodociągach odpowiadają za jej sprawdzenie oraz aktualne powiadamianie osób z konkretnych regionów czy woda jest dobra do korzystania.

Jesteśmy nieufnym narodem

Mimo odgórnego pozwolenia
spożywania wody wypływającej z
naszego kranu, większość
mieszkańców Polski i tak decyduje się na picie wody
butelkowanej. Obawiają się,
że od surowej wody, jaka leci
prosto z kranu między innymi
zachorują na kamicę. Jak najbardziej jest to całkowicie
niesłuszny stereotyp.

Albo
jeżeli rzeczywiście chcą skorzystać z
wody wypływającej prosto z
kranu w takiej sytuacji między innymi
decydują się na jej zagotowanie lub przefiltrowanie. To ostatecznie ma przynieść taki efekt, że woda nie będzie
przyczyniała się do powstawania
kamienia w kuchennych naczyniach.
A to
odbywa się tak naprawdę za sprawą
wyeliminowania wody konkretnych pierwiastków, które jak często czytamy na
opakowaniach, są dodawane do wody źródlanej.
Czy to nie brzmi jak prawdziwy absurd?
Rzeczywiście dajemy się nabić w butelkę
wszystkim ofertom wód źródlanych?

Cechy zdrowej wody

Jak najbardziej wypuszczana do nas woda jest kompletnie przebadana, jak i także oczyszczona. Co nie staje się powodem do tego, iż nie mamy sprawdzać, jak ona wygląda i czy wydziela jakiś aromat. Właśnie po tych właściwościach możemy ocenić czy woda wypływającego z naszego kranu rzeczywiście nadaje się do spożycia, czy lepiej z niej nie korzystać. Jeżeli nie posiada koloru, ani zapachu, to jest doskonałym przykładem zdrowej wody. Natomiast jeżeli cechuje się już jakimś zapachem bądź kolorem, należy być mimo wszystko ostrożnym.

Nie jest to żadną tajemnicą, iż w naszym kraju coraz częściej mamy do czynienia z propagatorami picia wody z kranu. Nawet w ramach tej akcji zakupić elegancką szklaną butelkę z hasłem reklamowym, motywującym właśnie do swojej wody. W wielu sytuacjach jest to tylko kwestia nauczenia się dobrego odruchu. A jego rezultatem będzie nasze samopoczucie i oszczędność pieniędzy.