Marka Hiab oraz jej maszyny

W najwyższym stopniu cenione oraz legendarne od dawna na polskim rynku maszyny dźwigowe proponuje serwis Hiab, a również serwis Palfinger lub serwis Fassi.

Pierwsza marka tak samo jak wszystkie pozostałe ma już ugruntowaną pozycję na naszym rodzimym rynku. Cieszy się ufnością oraz respektem krajowego konsumenta od lat, a jej wyposażenie ma opinię niezawodnego.

Jej zalążki to lata czterdzieste przeszłego wieku. Jest to firma skandynawska, która na powierzchni dziesięcioleci anektowała inne korporacje specjalizujące się w produkcji dźwigów. Jej oferta obejmuje różnorodnego typu dźwigi instalowane na podwoziach aut przeznaczone do prac o zakresie montażowym i załadunkowym.

Współcześnie marka ma własne fabryki w jedenastu państwach, agencje handlowe w trzydziestu czterech krajach, a jej artykuły są proponowane przez ponad stu dystrybutorów na całym globie. Daje aktualnie zatrudnienie paru tysiącom robotników.

Godne miejsce wśród asortymentu firmy obejmują żurawie samochodowe ogólnego przeznaczenia. Firma ma do zaproponowania pełen przekrój żurawi o rozmaitych gabarytach oraz udźwigu przeznaczonych do egzekwowania obszernego aspektu prac.

Jednostka posiada w swoim asortymencie także urządzenia do wymiany karoserii, żurawie leśne używane do transportu drewna, żurawie przekazane do zastosowania w branży przemysłowej, jak także burty załadunkowe i wózki widłowe.

Cechą wyróżniającą skandynawską firmę jest idea proponująca budowę żurawi na miarę. W jej ogromnej ofercie znajdują się dźwigi klasy XS o niewielkich gabarytach. To właśnie dzięki tak obszernej rozbieżności w gabarytach dźwigów, przy ich użyciu stało się dopuszczalne wykonywanie coraz większej ilości prac. Ramiona zewnętrzne i wewnętrzne żurawi charakteryzują się przeróżną długością oraz udźwigiem, co stwarza wiele możliwości ich zastosowań.

Innowacją wprowadzoną przez tę markę jest tak zwany system OLP czyli elektroniczny system, który ma uchronić maszynę przed przeciążeniem. Działanie sprzętu zostaje automatycznie przerwane, kiedy system komunikuje, że bliskie jest jej przeciążenie. Zapewnia to bezpieczeństwo podczas pracy.